موتورخانه هوشمند ovio
موتور خانه هوشمند ovio

موتورخانه هوشمند ovio

۳, آذر ۱۳۹۵ اخبار مقالات آموزشی امیر اسکویی

در موتور خانه هاي موجود ،آبگرم توليدي  به صورت دستي كنترل مي شود و دماي تنظيم شده در آنها در فصول و ساعات مختلف روز تغيير نمي كند که اين امر موجب هدر رفت بالاي انرژي مي شود.

با توجه به افزايش قابل توجه قيمت حامل هاي انرژي براي كاهش هزينه بايد به سمت اصلاح سيستم موتورخانه ها حركت كرد.

موتورخانه هوشمند  با كنترل مشعل ها و پمپ ها، موجب مصرف بهينه انرژي مي گردد.

سيستم موتورخانه هوشمند ovio به تعداد طبقات و واحدهاي ساختماني ارتباطي نداشته و همچنين براي نصب آن نيازي به تخريب ساختمان و يا تغيير در موتورخانه نمي باشد.

مشاوره رایگان


نحوه عملکرد و کنترل سیستم هوشمند موتور خانه ovio

كنترل هوشمند موتورخانه ovio متشكل از يك دستگاه كنترلر مركزي، صفحه نمايشگر،کنترلر های هواساز،کنترلر های پمپ های ژوکی،کنترلر های ph و سختی آب و سنسور های  دمايي مي باشد که تعدادی سنسور بر روی دیگ های موتور خانه قرار میگیرند،تعدادی بر روی لوله آب رفت و برگشتی چیلر ها و تعدادی بر روی منابع کویلی.

موتورخانه هوشمند

در موتورخانه هاي سنتي در ابتداي فصل تا انتهاي فصل دماي ديگ بر روي يك عدد ثابت تنظيم مي گردد و موتورخانه همواره تحت فشار بوده و انرژي بسيار زيادي مصرف مي كند.

در صورتي كه در سيستم كنترل هوشمند موتورخانه ovio دماي ديگ همواره در حال تنظيم شدن با توجه به دماي هواي بيرون (با در نظر گرفتن دماي مورد نياز براي آب مصرفي) در حال تنظيم مي باشد.

در نتيجه سيستم كنترل هوشمند موتورخانه بطور خودكار در روزهاي سرد دماي ديگ را افزايش و در روزهاي گرم دماي ديگ را كاهش مي دهد.

از ديگر مزاياي اين سيستم كه در ساختمان هاي اداري كاربرد فراوان دارد جلوگيري از يخ زدگي آب داخل لوله ها در زمان Standby ديگها مي باشد.

در اين زمان با راه اندازي ديگ و پمپ هاي سيركوله گرمايش، از يخ زدگي سيستم جلوگيري ميكند.

مشاوره رایگان بیشتر بدانید

مقالات مرتبط

تام صنعت