خانه هوشمند و مدیریت هوشمند ساختمان

خانه هوشمند و مدیریت هوشمند ساختمان

با توجه به پیشرفت روز افزون فناوری در بخش‌های مختلف،صنعت ساختمان سازی نیز از این امر عقب نمانده و با پیشرفت تکنولوژی ساختمان‌های هوشمند در سر تا سر دنیا و ایران بیشتر دیده میشود.خانه هوشمند و مدیریت هوشمند ساختمان در دید اول امری تجملاتی به نظر می‌آید،اما اصل رویکرد به سیستم ‌های هوشمند برای جلوگیری از اتلاف انرژی است .

مشاوره رایگان

شرکت شاخص صنعت تام از دهه هشتاد شمسی‌ مطالعه و بررسی‌‌های خود را در امر هوشمند سازی آغاز کرد،در طی‌ این مسیر تیم شاخص صنعت تام و نیروهای کلیدی این شرکت تجربه طراحی سیستم‌های هوشمند،اجرا انواع سیستم‌ها و مشاوره در امور فنی‌ را دارا میباشند.

همکاری با برند‌های روز دنیا  اعم  از:ABB, OViO, BEREKER, SIEMENS, SCHNIDER, DIVUS, BUSCH را در تاریخچه این شرکت می‌توان دید.

تیم  تحقیقات شاخص صنعت تام با مطالعه و بررسی اکثر برند های تولید کننده سیستم های هوشمند ساختمانی نواقص و ضعف های سیستم های هوشمند را شناسایی کرده و در تولید سیستم هوشمند OViO سعی بر پوشاندن ضعف های دیگر سیستم های هوشمند داشته است تا محصولی خاص و متفاوت را عرضه نماید.

برند    OViOبرند تخصصی و اصلی‌ شاخص صنعت تام می‌باشد که به صورت حرفه‌ای و تخصصی مطالعات و فعالیت اصلی‌ تیم‌های مختلف شرکت را درگیر کرده است. شرکت شاخص صنعت تام سناریو نویسی در سیستم هوشمند را که بحث اصلی‌ و کاربردی در سیستم های هوشمند است برای کاربران راحت تر کرده،بر خلاف خیلی‌ از برند‌ها سیستم تخصصی شاخص صنعت تام (ovio)  سناریو نویسی را در اختیار کاربر گذشته و از امنیت بالایی در نرم افزار خود برخوردار می‌باشد، که این تنها بخشی از  مزیت های  این سیستم میباشد و مزیت ‌های اصلی‌ در بخش مربوط به معرفی‌ سیستم بررسی شده است.

با توجه به تجربیات تیم مطالعاتی و اجرایی،شرکت شاخص صنعت تام این افتخار را دارد که به مشتریان و ساختمان ساز‌های عزیز خدماتی از قبیل:طراحی سیستم‌های هوشمند،مشاوره در امور فنی‌،نظارت بر اجرا و اجرای سیستم‌های هوشمند را ارائه دهد.


طراحی سیستم های هوشمند:

تیم طراحی شاخص صنعت تام در امر طراحی خانه هوشمند و مدیریت هوشمند ساختمان ، به ساختمان ساز‌های عزیز از لحظه شروع کار تا پایان کار این اطمینان را میدهد که سیستم هوشمند مجتمع مورد نظر را طراحی کرده و با بالاترین راندمان مصرف انرژی سناریو مناسب رابرای سیستم هوشمند برنامه ریزی کنند.

طراحی‌های انجام شده بر پایه هر پروتکل یا برندی که مورد نظر کارفرمای  پروژه باشد انجام میگردد،که می‌توان از پروتکل‌ها و برند‌های معرفی‌ شده  (ovio) را  به عنوان اصلی‌‌ترین شاخه فعالیت این شرکت معرفی‌ کرد.یکی از اصلی ترین اهداف تیم طراحی شاخص صنعت تام استفاده از بروز ترین نرم افزار های طراحی و استاندارد های جهانی است، که باعث بهبود کارکرد سیستم هوشمند می شود.در بحثسیستم‌های هوشمند موتور خانه ای‌‌  صرفه جویی در انرژی به کمک سیستم‌های هوشمند از اهمیت بالاای برخوردار است.

به همین منظر تیم طراحی شرکت شاخص صنعت تام بیشترین دقت و تمرکز خود را در طراحی سیستم‌های هوشمند موتور خانه ای‌‌ بر روی این موضوع قرار میدهد.نمونه‌های اجرا شده سیستم‌های هوشمند موتور خانه که تیم طراحی شرکت افتخار همکاری با این پروژه ها را داشتهاست بیانگر تمامی‌  تفاوت‌ها  و دقت در طراحی ها می‌باشد.

 

خانه هوشمند و مدیریت هوشمند ساختمان


مشاوره فنی:

تیم فنی‌ شرکت شاخص صنعت تام در اجرا بسیاری از پروژه ‌های مسکونی به عنوان، مشاور هوشمند سازی، همراه کارفرما  سابقه فعالیت دارد، که با توجه به این امر در انتخاب بهترین برند برای اجرای سیستم هوشمند و انتخاب متریال از شروع پروژه کنار ساختمان ساز‌های عزیز هستیم تا به بهترین شکل از دید فنی‌ و  با  توجه به نوع کاربری و زیر ساخت ‌های یک پروژه  برای مدیریت هوشمند ساختمان خود هزینه کنند.


خانه هوشمند و مدیریت هوشمند ساختمان

نظارت بر اجرا:

مهندسین شرکت شاخص صنعت تام در امر نظارت نیز توانایی همراهی و همکاری با ساختمان ساز‌های عزیز را دارند

با توجه به تجربه مهندسین این شرکت حضور یک ناظر فنی‌ در کنار تیم اجرایی یک پروژه برای سیستم‌های هوشمند امری ضروری است که باعث میشود تیم اجرای کمتر سردرگمی‌های همیشگی‌ را پیدا کنند.در بسیاری از پروژه‌ها تیم مهندسین شرکت با دید فنی‌ بالا خود از به وجود آمدن بسیاری از مشکلات ناشی‌ از عدم هماهنگی‌ در اجرا و طراحی جلوگیری کرده اند که در رزومه این تیم به صورت دقیق تر مورد برسی‌ قرار گرفته است.

 

 

خانه هوشمند و مدیریت هوشمند ساختمان


اجرای پروژه های هوشمند سازی:

با کسب تجربه‌های متعدد،تیم اجرایی شرکت شاخص صنعت تام این افتخار را دارد که برای اجرای سیستم‌های هوشمند با هر نوع پروتکل و برندی کنار ساختمان ساز‌های عزیز باشد تا با کمترین خطا و کمترین هزینه سیستم‌های هوشمند خود را اجرا کنند.یکی‌ از بارز‌ ترین مسائلی‌ که شرکت شاخص صنعت تام را از دیگر تیم ‌های اجرای متفاوت جلوه میدهد میزان دقت و توجه تیم اجرای به مسائل فنی‌ است که در دیگر تیم‌های اجرای اشراف کامل تیم به مسائل فنی‌ کمتر دیده میشود.

از مسائلی‌ که بیش از اندازه مورد توجه تیم اجرایی سیستم های هوشمند شرکت شاخص صنعت تام است، دقت در انجام کار، ایجاد فضای بدون ریخت و پاچ و بدور از کثیف کاری‌های که اکثرا در حین اجرا پیش می‌آید.

بیشتر بدانید :

ثبت سفارش

مزایا و معایب سیستم هوشمند بر پایه شبکه BUS   تاریخچه خانه هوشمند   درب های محافظ سکوی مترو

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان   فرودگاه هوشمند   سیستم هوشمند ساختمان و مزایای اصلی

خانه هوشمند و مدیریت هوشمند ساختمان

 

تام صنعت