چگونگی نظافت محیط استخر و آب استخر

چگونگی نظافت محیط استخر و آب استخر

۵, آبان ۱۳۹۴ اخبار اخبار شرکت اخبار علمی مقالات آموزشی امیر کریمی

چگونگی نظافت محیط استخر و آب استخر :

 

یک استخر شنا نیاز به سرمایه گذاری زیادی از قبیل زمان و پول برای صاحب خود دارد. صاحب استخر معمولا در تلاش برای ایجاد یک محیط آرام و زیبا و آری از هر آلودگی در محیط تفریحی خود است .کدری و آلودگی آب استخر و بخارات مواد شیمیایی اضافه شده به آب استخر باعث تبدیل محیط تفریحی به یک محیط کسل کننده و خسته کننده می شود.

قسمت ۱ تا ۴ تمیز کردن استخر

 

۱.چگونه استخر خود را نظافت کنیم ؟

ابتدا کلیه سطح بیرونی استخر را توسط یک جارو نظافت کنید و سپس برای پاک شدن گرد و غبار روی دیوارها و شیشه های سالن به وسیله یک دستمال و موادی مانند شیشه پاک کن لک ها را پاک کنید.

B1

 

قسمت ۲ تا ۳ آب را تست می گیریم.

۲.مقدار PH یا قلیایی بودن آب استخر را توسط تستر اندازه گیری می کنیم . مقدار قلیایی بودن آب باید بین رنج ۷.۲ تا ۷.۶ ppm باشد.

B2

۳.اگر مقدار رنج مواد شیمیایی موجود در آب با تست های شما مطابقت نداشت باید توجه داشته باشید که پمپ تصفیه استخر باید حداقل ۱۲ تا ۲۴ ساعت آب را تصفیه کند تا تمام آب استخر از فیلتر گزشته و تصفیه شود و مواد در تمام سطح استخر حل ویک نواخت گردد.

B3

مقدار کلر محلول در آب استخر باید توسط تستر کلر اندازه گیری گردد. کلر آب باید بین ۱.۲ تا ۲.۰ ppm  در آب استخر باشد.

 مقدار PH آب استخر باید به وسیله قطره red  اندازگیری شود و مقدار آن باید ۷.۲ تا ۷.۶ ppm  باشد.

مقدار سختی موجود در آب استخر باید بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ ppm  باشد.

 

۴.چه دلایلی می تواند باعث شود که آب استخر شما کدر شود؟

B4

۱.بارش باران های شدید و مکرر در استخر های روباز – کمبود نور خورشید و نبود تابش اشعه uv  به سطح استخرو رشد جلبک در دیواره ها – پاک نکردن سطح کاشه های استخر برای مدت های طولانی – جارو نکردن درست استخر در زمان خود – عدم روشن کردن پمپ فیلتراسیون استخر که حد اقل این پمپ در روز ۸ تا ۱۲ ساعت آب استخر را تصفیه کند – اضافه کردن مواد شیمیایی به آب به صورت یکباره – استفاده شنا کننده ها از روغن بدن و لوسیون در هنگام استفاده از استخر .

A22

۲.شما باید مقدار کلر و PH استخر را تا مدت سه روز در حالت ثابت نگه دارید ومقدار PH بین ۷.۲ تا ۷.۶ و مقدار کلر آب بین ۱.۲ تا ۲.۰  PPMباشد .

 

۳.اگر تمام پارامتر های مواد شیمیایی آب را تست گرفته و آب بعد از گذشت ۳ روز دارای کدری بود باید پمپ استخر را خاموش و وضعیت شیر فیلتر را در حالت بکواش قرار دهید و پمپ را روشن نمایید تا فشار آب از کف فیلتر وارد شده ، فیلتر را شستو شو دهد و بعد از پاک شدن مجددا فیلتر را در حالت تصفیه قرار دهید تا آب استخر را تصفیه کند.این کار را هر ۴۸ ساعت یک بار تکرار کنید تا آب به حالت شفاف رسد. در صورت شفاف نشدن پمپ را خاموش و شیر های فیلتر را ببندید و توری داخل فیلتر را با آب شستو شو دهید و خاک فیلتر را در صورت دیاتومیک بودن فیلتر از قسمت مکش پمپ سیستم اضافه کنید.

چرا نمک استخر ؟

رفع کدورت آب استخر :

B6

۱.اگر شرایط آب به طور قابل توجهی بهبود یافته است، اضافه کردن مواد شیمیایی جداسازی به آب استخر کمک زیادی به فیلتر استخر شما می کند.

B7

۲.اگر شرایط آب به طور قابل توجهی بهبود یافته است، اضافه کردن ماده شیمیایی جداسازدومی با قدرت جدا سازی بیشتر به آب استخر کمک زیادی به فیلتر استخر شما می کند ولی باید به خاطر داشته باشید که جدا سازی بیش از حد در واقع برای سیستم شما مشکل ساز خواهد شد برای جدا سازی می توانید حد اکثر در طول یک هفته ای دوره ۲ بار از محلول های نمکی جدا ساز در آب استخر استفاده نمایید.

B8

۳.در استفاده از این محلول ها باید بدانید که این محلول ها یون های موجود در آب استخر را به بار های مثبت و منفی تبدیل می کنند که این کار باعث چسبیدن ذرات معلغ موجود در آب شده و ذرات سنگین شده درته استخر ته نشین می شوند و شما می توانید این مواد ته نشین شده را توسط جاروی استخر از کف استخر بیرون بکشید.

اکنون نظافت محیط استخر و آب استخر به پایان رسید .

با تشکر شرکت شاخص صنعت تام(تام صنعت).

 

مقالات مرتبط

تام صنعت